מאמר ציור על קירות


ציור על קירות: שלבים ביצירת ציור קיר
נכנעתם ללחצים של הנער המתבגר והחלטתם להיענות להפצרות שלו לשלב ציור על קירות החדר שלו?  
אתם בטח רוצים לדעת, פחות או יותר, עדיף יותר, מה כולל התהליך ואיך זה אמור בכלל להתבצע מול אומן ציורי הקיר. אז במיוחד בשבילכם, מאמר שיענה על כל השאלות ויציג בפניכם, על רגל אחת, איך עובד התהליך.

4 שלבים מרכזיים ביצירת ציור קיר

1.      השלב הראשון הוא בחירת אומן ציורי הקיר שלכם. היום, בעידן השפע, גם בתחום ציורי הקיר אפשר למצוא לא מעט אומנים שיכולים לעשות את העבודה. חשוב שמתוך ההיצע הזה תבחרו אומן טוב, מקצועי באמת, שיש לו ניסיון, שאתם משדרים איתו על אותו גל ושיש לכם איתו כימיה, כי בסופו של דבר, האומן אמור להפוך את מה שמתרוצץ לכם בדימיון, או ליתר דיוק, בדימיון של הנער המתבגר, לציור ממשי, ועל מנת שזה יקרה, חשוב שיהיה חיבור בין שני הצדדים.

2.      בהנחה שמצאתם אומן ציור על קירות, שנראה לכם המתאים ביותר לביצוע העבודה, אפשר לצאת לדרך. בשלב הזה, אתם והנער, שעבורו מיועד ציור הקיר, תצטרכו לשבת עם האומן ולהסביר לו בדיוק מה אתם רוצים. יש מי שיסתפקו בתיק העבודות של האומן ויבחרו ממנו רעיון כלשהוא שהם מתחברים אליו, וישנם מתבגרים שיש להם רעיון מאוד מיוחד וספציפי, שאין לו תקדים, ולכן האומן יצטרך ליצור סקיצה  של הציור העתידי ולהראות לכם אותה. אם אתם מרוצים- אפשר יהיה להמשיך לשלב הבא והוא הכנת הקיר  לעבודה. במידה ואינכם מרוצים, אפשר כמובן לבקש מהאומן לבצע תיקונים ושינויים עד לשביעות רצון מלאה.

3.      לפני תחילת השימוש בצבעים, יש להכין את הקיר, שהוא משטח העבודה, על ידי סתימת סדקים וחורים. עם סיום התיקונים, כאשר הקיר מתייבש יש לבצע עבודת שיוף ליישורו כנגד בליטות, לנקות אותו מאבק ולבצע צביעה של שכבה ראשונית בצבע יסוד, שישמש כשכבה שמתחת לציור עצמו. לאחר 24 שעות, עם ייבוש  הקיר, אפשר להתחיל את הציור.

4.      חשוב שתדעו שלכל אומן קיר יש שיטות עבודה משלו וטכניקות שהוא מאמץ בעת ביצוע מלאכת הציור. יחד עם זאת, המשותף לכל אומני הציור שמכבדים את עצמם ושהם מקצועיים באמת הוא שהם לא יפסחו על השלב הסופי של הגנה על הציור מפני נזקים פוטנציאליים, זאת בעזרת מריחה של שכבת לכה או סיליקון על האזור של הציור. שכבה כזו תבטיח שהציור יישמר לאורך זמן ולכן זהו שלב חשוב בתהליך העבודה.

 

דרונט בניית אתרים