אך לצייר ציור קיר לחדר ילדים

אך לצייר ציור קיר לחדר ילדים

 

אם אתם אוהבים את הרעיון של ציורי קיר אבל מהססים להתחיל בקירות סלון הבית או אזור אחר, שקלו להתחיל בחדר הילדים. באופן כללי, קל לרצות ילדים ומוחם מונע דמיון רב. אפילו אדם בוגר בעל כישורים ממוצעים בציור, יוכל להפיק ציור קיר מרשים עבור חדר שינה של ילד. החל מהדמות המצויירת האהובה עליו ועד ציור של גינה טבעית, תוכלו לצייר ציור קיר מהמם שילדיכם פשוט יאהב.

ההמלצות הבאות נועדו לעזור לכם להתחיל בציור קיר לחדר ילדים.

לפני שמתחילים בציור

זכרו שצבעי לטקס לא ידבקו כראוי לאמייל על בסיס שמן. קיר צבוע באמייל על בסיס שמן חייב להיות מוכן כראוי לפני צביעה, אחרת, סביר להניח שהעיצוב שלכם יתקלף במהרה. מלאו אחר הוראות היצרן שעל גבי התווית ושימו לב במיוחד לאזהרות ולאמצעי הזהירות בהן יש לנקוט. בעזרת תכנון נכון, תוכלו להשיג את התוצאות הראויות, לחסוך מעט כסף וליזום פעולה בונה, מאתגרת ומהנה עם ילדיכם.

בחירת נושא לציור

אחרי שהחלטתם ללכת על ציור קיר בחדר הילד, מומלץ לבחור נושא שהרלוונטיות שלו תימשך לפחות 10 שנים. למרות שילדים אוהבים דמויות טלוויזיוניות, נושאים פופולריים היום, עשויים להפוך ללא רלוונטים תוך זמן קצר. במקום ללכת על דמות שסביר להניח שתהיה אופנה חולפת, עודדו את הילד לבחור נושא שישאר אופנתי ומושך כמו גן פרחוני, שקיעה אבסטרקטית, רכבים, חיות, סצנה מג'ונגל או אפילו חיות המחמד המשפחתיות. ציור קיר בחדר ילדים הוא השקעה לא קטנה של זמן ומאמץ בעיצוב הכללי של החדר, והנושא שתבחרו אמור "לגדול עם הילד".

תכנון העיצוב והעתקתו לקיר

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להעביר עיצוב גרפי מדף נייר לקיר היא בעזרת מדפסת ועיפרון פשוט. אלא אם כן הנכם אמנים המסוגלים לצייר ציורי קיר ישירות על קיר חדר השינה של הילד, תתכוננו להגדיל את הציור הנבחר במדפסת (מומלץ להזמין את הציור מוגדל לגודל שתרצו להעביר לקיר ובכך לאפשר העתקה קלה יותר לקיר).

התחילו בייצור רשת סימטרית על הציור שבחרתם. כשסיימתם, ציירו את הרשת על הקיר כשאתם שומרים על יחס הפרופורציות מדויק ככל שניתן. השתדלו להשתמש בסרגל ארוך, פלס וסימון חזק אבל מחיק. הרשת תהפוך את העברת העיצוב שבקנה מידה קטן לקיר חדר השינה של הילד, תוך שמירה על מימדים ודיוק מירבי ככל שניתן.

לאחר סיום יצירת הרשת על הקיר, התחילו לצייר את הציור כפי שמופיע בכל ריבוע ממנו מורכבת הרשת. שיטת הרשת מיועדת בעיקר עבור מי שיכולות האומנות שלו מוגבלות, ועוזרת לפקס את המאמץ לריבוע אחד בכל פעם, במקום לאלץ לצייר את כל הציור בכללותו - מה שבדרך כלל גורם לבלבול ואיבוד פרופורציות. השתמשו בעיפרון לציור הסקיצה הראשונית ובמטלית לחה כדי למחוק טעויות. תופתעו לגלות עד כמה פשוט יחסית להעביר ציור מחתיכת נייר לקיר בעזרת שיטת הרשת. התהליך עצמו אמנם גוזל זמן רק אך שווה את המאמץ עבור אנשים רבים.

טיפים לציור קיר

מומלץ להצטייד במבחר גדלי מברשות שתאפשרנה שליטה מירבית. כמו כן, תמיד תערבבו כמות נכבדת של צבע במיכל עם מכסה הדוק לאחסון, והשתמשו בסכין לערבוב צבעים ולא במברשות עצמן. בעזרת טיפול הולם, המברשות תאריכנה ימים, ועם תכנון נכון, ישאר לכם שפע של צבע להשלים את ציור הקיר בחדר הילדים.

ראשית, ציירו עם העיפרון וקחו כמה צעדים אחורה מידי פעם להעריך את דיוק קווי המתאר שלכם. כשסיימתם, התחילו למלא את הציור בצבעים שבחרתם, כשאתם מאפשרים לכל צבע להתייבש היטב לפני המעבר לצבע הבא. לאחר סיום ציור הקיר והתייבשות הצבע, השתמשו במטלית רכה ולחה לשפשף בעדינות ולמחוק את סימני העיפרון שנותרו או טעויות צבע. את ציור הקיר הסופי ניתן לכסות בשכבת לכת פוליאוריטן מט, שכבה נוספת של הגנה זו תעזור בשמירה על רעננות ציור הקיר.

ציור קיר שמציירים בסבלנות ובאהבה, יהפוך במהרה לחלק האהוב בקישוט חדר השינה של הילדים ללא צל של ספק. לאחר סיום ציור הקיר בחדר הילדים, בצעו הערכת מצב ובדקו אם אתם מוכנים או מעוניינים לעבור לצייר על יתר קירות הבית.

אם אינכם מרגישים בטוחים מספיק בכישוריכם ובכל זאת מעוניינים בציור קיר דקורטיבי לחדר הילדים, תמיד תוכלו ליצור עימנו קשר. באהבה רבה, צוות קוטארט.

דרונט בניית אתרים